Vēsture:

Štutgartes deju kopa "Trejdeksnītis"

Dzimšanas diena: 25 janvāris 2012

Vadītāja: Laura Putāne

Mēģinājumi: ceturtdienās (plkst. 19-22), Ev. Martinskirche, Eckartstraße 2, 70191 Stuttgart

 

Par to, kā sadancoja štutgartieši...

 

Latvieši Štutgartes apkārtnē vēsturiski ir bijuši vienmēr. Pēckara gados Esslingenā izveidojas latviešu centrs ar vairākām skolām, mākslas skolu, baznīcas draudzi, teātri un savu avīzi. Ludwigsburgā tajā laikā darbojas tautas deju kolektīvs "Daugava". Laika gaitā situācija mainās, un daži ceļi šķiras, bet citi savienojas.

 

Kopīgi turpinām svinēt godus un svētkus arī jaunajā tūkstošgadē. 2011 gada jūnijā dodamies uz Dienvidvācijas pilsētu Freiburgu, lai latviešu centrā "Bērzaine" svinētu vasaras saulgriežus. Caur jestru dejošanu ielīgojas doma par Štutgartes latviešu deju kopas dibināšanu. Deju kopas nosaukums "Trejdeksnītis" rodas pats no sevis, jau pirms deju kopas nodibināšanas.

 

Daudz arī negaidot, 2012 gada 25 janvārī tiekamies uz pirmo deju mēģinājumu, vēl kautrīgi un nedaudz sabijušies, bet dejot griboši un varoši. Tā mēģinājumu grafiks ieiet savā ik divu nedēļu ritmā un pulcina aizvien jaunus dejotājus. Šajā laikā nodibinām kontaktus ar Briseles latviešu dejotājiem, un jau 5.maijā Trejdeksnītis brauc ciemos uz Briseli, lai sniegtu savu pašu pirmo koncertu. Drīz atkal viesojamies Bērzaines mājās un piedalāmies Ludwigsburgas starptautiskajos pilsētas svētkos. Latvijas neatkarības gadadienas svinībās 18. novembrī uzstājamies pašmāju publikas priekšā.

 

Ar jaunu dejas sparu un iedvesmu iedancojam jaunajā 2013 gadā un deju kopas otrajā gadiņā, lai gatavotos latviešu XXV Dziesmu un XV Deju svētkiem Rīgā. Lai palīdzētu sagatavoties Dziesmu svētkiem, pie mums viesojas horeogrāfe Gunta Skuja un Dziesmu un Deju svētku galvenā organizatore Maruta Alpa. Dejojam, šujam tērpus un uz mēģinājumiem tiekamies katru trešdienu. Par mūsu mājām kļūst Haus der Heimat telpas.

 

2013 gads ir ražīgs arī ar koncertiem - dejojam gan Štutgartē, DJO Tanzfest Zuffenhausen, gan dodamies līgot kopā ar baltvāciešiem uz Dottingen. Jūlijā pienāk arī ilgi gaidītie Dziesmu svētki Latvijā. Svētki nedēļas garumā ar neaizmirstamiem mirkļiem un emocijām.

 

Šajā gadā mums pievienojas jauni dejotāji, un mūsu pulciņš aug, par ko lielum lielais prieks! Pēc vasaras atsākam jauno sezonu ar aktīvu dejošanu un koncertēšanu, kā arī aizbraucam ciemos pie Minsteres deju kolektīva MiLaDeKo.

 

2014 gada 25.janvārī svinam divu gadu jubileju koncertprogrammā "Divi divi, kas tie divi". Ciemos atbrauc minsterieši un ciemiņi, un draugi no tuvākām un tālākām pilsētām. Arī šis gads gaidāms bagāts ar aktīviem mēģinājumiem, koncertiem un izbraukumiem.

 

"Trejdeksnītis" - tie esam mēs: latvieši un vācieši, skolnieki, studenti un strādājošie, ģimenes un draugi, tautu dēli un tautu meitas, kam deja ir sirdī un sirds dejo!